Eller Semaya Kalktı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Buhari Ağçelik (28) için tören düzenlendi.

Eller Semaya Kalktı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende, Ağçelik'in Türk bayrağına sarılı tabutu meslektaşlarının omuzlarında katafalka taşındı. Şehidin öz geçmişi okundu ve dua edildi.

Şehidin annesi Aynur, kardeşi Nasuhi ve 3 ay önce evlendiği eşi Özlem törende gözyaşlarına hakim olamadı.

İl Emniyeti Müdürü Adnan Taşdan yaptığı konuşmada, Ağçelik'in halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü mensuplarının kalleşçe saldırısı sonucu şehit düştüğünü belirterek, "Acımız sonsuzdur. Şunu bir kez daha açıkça belirtmek istiyorum ki hiçbir şey bizi yolumuzdan çeviremeyecektir. Cumhuriyetimizi ve anayasal düzeni korumak ve her türlü şartta kanun hakimiyetini sağlamak için mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

 

Daha sonra Ağçelik'in naaşı Malatya'ya uğurlandı.  

Törene, Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Diyarbakır 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkez Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23