Davutoğlu'nun 10 trilyon dolarlık kritik buluşması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra, Davos ve Berlin'i kapsayan bir hafta sürecek 'yatırım' turuna çıkıyor.

Davutoğlu'nun 10 trilyon dolarlık kritik buluşması
Davutoğlu, temaslarının ilk ayağı olan Londra'da, yaklaşık 10 trilyon dolar büyüklüğünde fonları yöneten dünyanın önde gelen 350 yatırımcısı ile bir araya gelecek. Davutoğlu'nun yarın başlayacak Avrupa ziyaretleri 23 Ocak'a kadar devam edecek. 
 
TÜRKİYE'YE DAVET 
 
Londra'da dünyanın önde gelen yatırım bankalarından Bank of America Merrill Lynch tarafından düzenlenecek 16. Türkiye Yatırım Konferansı'nın açılış konuşmasını yapacak olan Davutoğlu, Bloomberg, Goldman Sachs ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun tertiplediği etkinliklerde iş çevrelerine hitap edecek, uluslararası yatırımcıları Türkiye'ye davet edecek. Reform paketleri, AB süreci konularında da yatırımcıları bilgilendirecek olan Davutoğlu, Türkiye'nin yatırım yapılabilir, riskleri minimize edilmiş ekonomik bir atmosfere sahip olduğu mesajını verecek. Davutoğlu, Türkiye'nin 2018'e kadarki yol haritasını yatırımcılara anlatacak. 
 
18 FONLA GÖRÜŞECEK 
 
Davutoğlu, Goldman Sachs'ın (GS) Avrupa Genel Merkezi'nde, global ölçekte en önemli 18 fon ile de öğle yemeğinde bir araya gelecek. Bu fonlar, 2.5 trilyon doların üzerinde parayı yönetiyor. (Sabah)
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23