Davutoğlu'ndan O İki İsme Telefon

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş'ta kar kalınlığının 1.5 metreye çıktığı günlerde öğrencilerini evlerine kucağında götüren sınıf öğretmeni Cengiz Sur ve Gaziantep'te evine aldığı 8 nüfuslu Suriyeli aileye emekli maaşıyla bakan Şerif Dağdelen'i telfonla aradı

Davutoğlu'ndan O İki İsme Telefon
Davutoğlu, "Böyle bir ülkenin hizmetkarı olmaktan ancak gurur duyulur" dedi.
 
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada Davutoğlu, Muş'un merkez Güdümlü Köyü Kurtuluş Mezrası'ndaki ilkokulda okuyan öğrencilerini karla kaplı yollarda sıkıntı yaşamamaları için sabah evlerinden alıp akşam da yine evlerine bırakan Muşlu Cengiz Sur'la Gaziantep'te tek başına yaşayan ve evine alıp emekli maaşıyla 8 nüfuslu Suriyeli aileye bakan Şerif Dağdelen'i telefonla aradığını bildirdi.
 
Davutoğlu, tüm fedakar öğretmenlere teşekkür ettiğini belirterek şu mesajları paylaştı:
 
"Zor kış koşullarında yavrularımızı yolları açarak okula taşıyan kalbi öğrencilerinin sevgisi ile dolu öğretmenimiz Cengiz Sur'u aradım. 8 kişilik Suriyeli aileye evinin kapılarını açan Gaziantepli yüreği kocaman Şerif amcamızı da arayarak kendisini tebrik ettim. Böyle bir ülkenin hizmetkarı olmaktan ancak gurur duyulur. Tüm fedakar öğretmenlerimize, Şerif amcalara teşekkür ediyorum."
 
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 07:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23