Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: G20 Liderler Zirvesinde katıldı

G20 Liderler Zirvesi, İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesinde katıldığı aile fotoğrafı çekimi öncesi Amerikan Başkanı Joe Biden ile ayaküstü sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: G20 Liderler Zirvesinde katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temasları kapsamında liderlerle ikili görüşmeler yapacak, İtalya Başbakanı Draghi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek kültürel etkinliğe iştirak edecek ve İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın heyet başkanları onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik ediyor.

AYAKÜSTÜ SOHBET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk oturum öncesi aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çekimden önce Amerikan Başkanı Joe Biden ile selamlaşarak ayak üstü kısa süreli sohbet etti. Liderler, fotoğraf çekiminden sonra zirvenin gerçekleşeceği salona geçti.

AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİMİ

Kovid-19 salgınında 2 yıl aradan sonra ilk yüz yüze gerçekleştirilen G20 Zirvesi kapsamında liderler, aile fotoğrafı çekimine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile fotoğrafı çekiminde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yan yana poz verdi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23