Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf ve çiftçiye destek paketlerini açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yeni alınan kararları açıkladı. Erdoğan, esnaflarımıza 2 grup halinde destek olmayı planlıyoruz. Bugün çiftçilerimize de müjdemiz var'' dedi ve destek paketlerini ayrıntılarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf ve çiftçiye destek paketlerini açıkladı!
banner56

ESNAFA DESTEK PAKETİ

—235 bin esnafa 5 bin TL hibe desteği verilecek.

İlk grup esnafımıza bir kere olmak üzere, 5 bin TL hibe verilecek. Bu grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi, düğün salonları, kantinler, kırtasiyeler, hamam yer alıyor.

—Toplam 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz.

—İki ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza 4 milyar 622 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE

—Bu yıl için yaş çay alım fiyatı kilo başına 3,87 liraya, destekleme ile birlikte 4 liraya yükseltilmiştir. Ton başına sert ekmeklik buğday alım fiyatını 2 bin 250 liraya, arpa alım fiyatını 1750 liraya yükseltiyoruz.

—-Bakliyat alım fiyatlarımız ton başına kırmızı mercimekte 5 bin lira, yeşil mercimekte 4 bin 150 lira, nohutta ise 4 bin 50 lira olarak belirlenmiştir. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 20:43

Vatan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Koç
Mustafa Koç - 3 ay Önce

Bu desteklerde neden bakkallar yok

Abbas duman
Abbas duman - 3 ay Önce

Diger banka borclarimiz da bukapsam icindemi

Yılmaz ide
Yılmaz ide - 3 ay Önce

Yonca

Ahmet çiftçi
Ahmet çiftçi - 3 ay Önce

Tarla da kalan soğan ve sebzeler ne olacak.

SIRADAKİ HABER

banner37

banner23