Cizre'de Hayat Operasyonu

Cizre'de, teröristlerin roketli saldırısına uğrayan aile, film gibi operasyonla tahliye edildi. Sokağa giren özel birlik, 25 kişilik aileyi zırhlı araçlarla güvenli noktaya ulaştırdı

Cizre'de Hayat Operasyonu
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Cizre'de bir yandan da teröristlerin saldırılarına hedef olan sivil vatandaşlar riskli mahallelerden tahliye ediliyor. Şu ana kadar operasyonların başladığı 14 Aralık'tan bu yana talep eden yaklaşık 100 aile ilçeden tahliye edildi. İlçeden en son tahliye edilen ailelerden biri olan Tutar ailesi için düzenlenen operasyon ise filmleri aratmadı. Polisi arayarak "Bizi buradan kurtarın" diyen aile için özel birlikler Nur Mahallesi'ndeki eve zırhlı araçlarla ulaştı. Güvenli bölgeye güvenlik güçleri korumasında ulaştırılan aile, daha sonra buraya getirilen kamyonla akrabalarının yanına taşındı.
 
KUR'AN-I KERİM'İ ALDILAR
 
 
Mesut Tutar, ilçe çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, operasyonlar başlamadan önce ilçeden çıkmak istediklerini ancak gidecek yerleri olmadığı için evlerinde kaldıklarını söyledi. Tutar, "Çatışmalar arttıkça özellikle çocuklarımız korkmaya başladı. Bunun üzerine çıkmaya karar verdik. Polisi aradık bizi zırhlı araçlarla bölgeden çıkardı" diye konuştu. Şırnak'taki yakınlarının yanına gideceklerini anlatan Tutar, yaşananlardan özellikle çocukların olumsuz etkilendiğini kaydetti. Aralarında 7 çocuğun bulunduğu aile bireyleri, daha sonra gelen bir kamyonete binerek ilçeden ayrıldı. Ailenin yanlarına az sayıda eşyanın yanı sıra evlerindeki Kur'an-ı Kerim'i aldıkları da görüldü. DOKTORLAR,
 
ŞIRNAKLILAR İÇİN KALDI
 
Şırnak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Hakan Tokur, kentte terör olayları nedeniyle istifa eden doktor olmadığını belirtti. Tokur, kent genelinde 6 devlet hastanesi, Güçlükonak ilçesinde de entegre bir hastane bulunduğunu ifade ederek, kent merkezinde ise bir hastane, 5 aile sağlığı merkezi, bir ambulans helikopter ve 3 de 112 istasyonuyla hizmet verdiklerini söyledi.
 
PKK'LILAR, DEDE VE TORUNU KATLETTİ
 
Teröristler, Sur Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynayan 3 aylık Miray İnce bebeği vurdu. Başından vurulan bebeği hastaneye götürmek isteyen hala Rukiye ve 73 yaşındaki dede Ramazan İnce de teröristlerin hedefi oldu. Hastaneye kaldırılan 3 aylık bebek ve dedesi hayatını kaybetti. Hala İnce'nin tedavisi ise sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23