Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı işte o anlar

Merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bakan Pakdemirli'nin 283. Sokak'taki enkaz altından konuştuğu Buse Hasdemir 9,5 saat sonra kurtarıldı.

Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı işte o anlar


İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından birçok ev yıkılırken, enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor.
BUSE KURTARILDI
Enkaz altında kaldıktan sonra Bakan Bekir Pakdemirli ile yaptığı telefon görüşmesinde "Siz köpekleri salın ben de kedi sesi çıkartayım" sözleriyle izleyenlerin gözlerini dolduran Buse Hasdemir enkaz altından özel eğitimli köpeğin yerini tespit etmesinin ardından çıkartıldı.

HASTANEYE SEVK EDİLDİ
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altındaki Buse Hasyılmaz'ın kurtarıldığını ve hastaneye sevk edildiğini açıkladı.
9 SAAT ARADAN SONRA İKİ KİŞİ DAHA KURTARILDI
Öte yandan ekipler, 283. Sokak'taki binanın enkazından Erol Subaş isimli vatandaşı çevredekilerin alkışları arasında çıkardı. Subaş ambulansla hastaneye kaldırıldı.285. Sokak'taki çöken binada da ekiplerin çalışması sonuç verdi. Binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan 15 yaşındaki Günay Özışık da yaklaşık 9 saat sonra kurtarıldı. Günay Özışık ambulansla hastaneye götürüldü.
KONUŞARAK KIZINA DESTEK VERDİ
Kamera görüntüsüyle enkazdaki kişinin çocuğu olduğunu tespit eden Günay'ın babası, kurtarma çalışmaları sırasında konuşarak kızına destek verdi. Yaşadığı şokun etkisiyle oğlunun enkazdan çıkarıldığına inanmayan Günay'ın annesini ekipler sakinleştirdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER