Asılsız 'corona virüs' mesajı atan müftülük memuru tutuklandı

Adana'da yaklaşık 10 bin kişiye asılsız ''corona virüs'' mesajı atan Çukurova İlçe Müftülüğü'nde görevli memur ''halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak'' suçundan tutuklandı.

Asılsız 'corona virüs' mesajı atan müftülük memuru tutuklandı
banner56

Adana'da yaklaşık 10 bin kişiye asılsız ''corona virüs'' mesajı atan Çukurova İlçe Müftülüğü'nde görevli memur ''halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak'' suçundan tutuklandı.Adana Valiliği, kentte gazeteci ve vatandaşların cep telefonuna, ''Sayın K.K.A, daha önce yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır. Adana Şehir Hastanesi'nde 1. katta bulunan laboratuvarda Dr. S.D. Bey ile görüşmeniz gerekmektedir' mesajı geldi.Bir süre sonra aynı numaradan, ''Az önceki mesaj yanlış, özür dileriz'' ifadelerinin yer aldığı bir başka mesaj daha iletildi.  

DOKTOR DA MESAJ DA ASILSIZ ÇIKTI Adana Valiliği, mesajlar üzerine harekete geçti. Yapılan araştırmalar sonucunda gönderilen mesajın asılsız olduğu tespit edildi. Mesajda belirtilen isimde bir doktorun da olmadığı bildirildi. AÇIĞA ALINMIŞTI, TUTUKLANDI Konuyla ilgili olarak mesajı gönderdiği tespit edilen Çukurova İlçe Müftülüğü'nde görevli memur A.T. hakkında Çukurova Kaymakamlığı tarafından soruşturma açılıp, açığa alındı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23