Anılarla Atatürk Sergisi Dijital Gösterim Merkezi’nde

İletişim Başkanlığı tarafından Konya’da açılan Dijital Gösterim Merkezi’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özel fotoğraflarının yer aldığı sergi ziyaretçilere sunuluyor.

Anılarla Atatürk Sergisi Dijital Gösterim Merkezi’nde
banner56

İletişim Başkanlığı tarafından içinde Konya’nın da yer aldığı 7 ilde açılan Dijital Gösterim Merkezi’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan görsellerin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığının “10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” nin Konya Atatürk Evi Müzesi’nin ardından Dijital Gösterim Merkezi’nde de sergilenmesine devam ediliyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde, Atatürk’ün yaşamı ve mücadelesi, görsel ve işitsel teknolojiler kullanılarak vatandaşlara sunuluyor. Ziyaretçiler, 360 derece video deneyim alanı, video haritalama gösterimi, üç boyutlu hologram alanı ve bilgi ekranındaki gösterimlerin ardından, Atatürk’ün vefatından 1 yıl önce, 20 Kasım 1937 tarihinde, Konya’ya 13’üncü ve son kez yapmış olduğu ziyaretin anısına birbirinden özel fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezebiliyor.

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23