Ribat Eğitim Vakfı Kurbanla Paylaştı

Kurulduğu günden bu zamana yapmış olduğu yardım faaliyetleri ile yetimin kimsesizin duasını alan Ribat Eğitim Vakfı, bu Kurbanda da mazlumun yanında olarak onları yalnız bırakmadı. Yurt içi hisse sahiplerinin emanetleri olan Kurbanları keserek yine bağışları kabul eden Ribat ,yurt içi çalışmaları olarak bağışçıların et kelle deri sakatat bağışlarını da kabul etti

Ribat Eğitim Vakfı  Kurbanla Paylaştı

Kurduğu saha ekibi ile hayırseverlerin deri sakatat ve et bağışlarını da evlerinden aldırdı. Ribat aşevinde derileri de kabul eden Ribat, çalışmalarına bayram süresince  devam etti. Kurbanla beraber ihtiyaç sahibi ailelere et dağıtımı yaptı.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Ribat Aşevi Müdürü Ali Sakman: Rabbimize sadakatimizin simgesi, Hz. İbrahim’in fedakârlığının hatırası Kurban ile  yine hayırlara ve iyiliğe vesile olmak için bizlere sunulan eşsiz bir fırsatı değerlendirdik.

Bağışçılarımızın emanetlerini yerine getirdik. Elhamdülillah bu vesile ile hayırseverlerimiz  ve gönüllülerimizle birlikte Konyamız'da Kurbanla paylaşmanın ve kardeşliğin hazzını; ümmet olmanın şuurunu  bir kez daha yaşadık. Kurbanda da birlikte sevinçler yaşadığımız 2021 Kurban faaliyetlerimiz ile yine sene boyunca yetim kimsesiz ihtiyaçlı ailelere ulaşacağız. Sönmeyen ocağınız olan aşevimizde yine yemekler pişecek mazluma aş olacak iyilikleriniz.

Bizlere et  deri ve sakatatlarını ulaştıran tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Rabbim nice bayramlara bizlere ulaştırsın.Yine mazlumun umudu yetimin saçını okşayan eli olalım dedi.

Vatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23