E-ihracat platformu TurkishExporter’ın katkısıyla 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdi

2019 yılında hastane ekipmanları ve medikal malzeme ihracatı yapmak üzere kurulan Brothers Medikal, e-ihracat platformu TurkishExporter'ın katkısıyla kısa zamanda 15 ülkeye ihracat yapıldı.

E-ihracat platformu TurkishExporter’ın katkısıyla 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdi

Kovid-19 salgınıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken sektörlerden biri de medikal olurken, tüm dünyada büyük bir talep artışının yaşanmasıyla Türk firmalar ürün yetiştirmek için büyük çaba sarf etti.

Özellikle yakın coğrafyadaki ülkeler için Türkiye'nin önemli bir sağlık ekipmanı sağlayıcısı olduğunu söyleyen Brothers Medikal Genel Müdürü Soner Bilgiç, "Anlık ve çok kritik olan hastane ekipmanları ve medikal malzemelerde çevre ülkeler için Türkiye en şeffaf ve erişilebilir ülke."

E-ihracat nitelikli talepleri ayağımıza getiriyor

Yüzlerce Türk üreticinin ürünlerini geleneksel dijital dünyanın tüm araçlarını kullanarak farklı ülkelere ulaştırdıklarını belirten Soner Bilgiç, "TurkishExporter ile tanıştıktan sonra çok kısa bir zaman içinde ihracat yaptığımız ülke sayısı 15 oldu.

Aralarında Fransa, İtalya, Almanya ve Macaristan gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Özbekistan, Libya ve Tunus gibi farklı coğrafyalara da ulaştı olduk.

TurkishExporter sistemi üzerinden dünyanın birçok noktasından taleple bir araya gelip ihtiyaçlarını öğrenebiliyor, bu ihtiyaçlara yönelik çözümlerimizi ve tekliflerimizi iletebiliyoruz."

Türkiye medikal cihaz ve hastane ekipmanları alanında rüştünü ispatladı

Salgının sektör için büyük bir sınav olduğunu ve bu sınavı Türk şirketlerin başarıyla geçtiğini söyleyen Soner Bilgiç, "Kendimizi alışık olmadığımız ve tam anlamıyla hazırlıklı olduğumuzu söyleyemeyeceğimiz bir salgının içinde bulduk.

Bu süreçte en önemli ihtiyaç hastane ekipmanları ve medikal cihazlar oldu. Söz konusu insan hayatı olunca ve bu global bir kriz haline dönünce hızlı hareket etmeniz ve ihtiyacı tam anlamıyla karşılamanız gerekiyor.

Gerek üreticiler gerekse ihracatçılar salgın dönemini profesyonel yönetti ve rüştünü ispatladı."

İHA

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23