Beşir Derneği Konya, İdlib’e İnsani Yardım TIR’ı gönderdi

Beşir Derneği Konya Şubesi Başkanı Adnan Kıcık; Beşir Derneği olarak İdlib’e yardım seferberliğimizi sürdürüyoruz. Yağan sağanak neticesinde oluşan sel sularının çadır kentlerdeki yaşamı olumsuz etkilediği İdlib’e yardım faaliyeti olarak 1 TIR dolusu temel ihtiyaç malzemesini ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere bölgeye gönderildi” dedi.

Beşir Derneği Konya, İdlib’e İnsani Yardım TIR’ı gönderdi


Beşir Derneği Konya Şube Başkanı Adnan Kıcık, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi. “ Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürlüğümüzce hazırlanan insani yardım TIR’ımızı yaşanan aşırı yağışlar sonrasında sel felaketi ile karşı karşıya gelmiş İdlib halkı için bölgeye yolladık. İdlib’e insani yardım faaliyetlerimizin bir parçası olarak bölgeye giden tırımızda temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. İnsani yardım tırımızın bir kaç gün içerisinde bölgeye ulaşarak içerisindeki temel ihtiyaç malzemelerinin İdlib’deki ekiplerimizce ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması bekleniyor.

Beşir Derneğimizin Akdeniz Bölge Müdürlüğünce hazırlanarak bölgeye uğurlanan İdlib insani yardım tırımızın içerisinde gıda, giyim, temizlik, ayakkabı, halı ve battaniye gibi temel insani ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Bölge halkının acil olarak ihtiyaç duyduğu tüm malzemeleri içerisinde bulunduran İdlib insani yardım tırımızın bölgeye ulaşması ile malzemeler ihtiyaç sahibi aileler ile ekiplerimiz tarafından ulaştırılacaklar. Derneğimizin İdlib’de yaşam mücadelesi veren sivillere yönelik faaliyetleri daha önce olduğu gibi önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Yaşanan sağanak yağışı neticesinde oluşan sel sularının kamplardaki hayatı felç ettiği İdlib’e insani yardım tırı gönderen derneğimiz, sel haberinin hemen ardından bölgeye gelerek yakacak ve soba yardımında da bulunmuştu. Beşir Derneği İdlib’e yardım çalışmasının bu kısmında toplam 536 aileye kömür ve soba desteği sağlamıştı. Beşir Derneği, yaşanan olumsuz şartların ortadan kaldırılması ve kamplarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren sivillerin hayatlarını iyileştirmek için çalışmalarını sürdürecek.

Beşir derneği Akdeniz Bölge müdürlüğü olarak savaş mağduru ve kamplarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimizin bir nebze olsun yaralarını sarmak ve ihtiyaçlarını karşılamak adına bağışçılarımız tarafından tarafımıza teslim edilen 1 TIR dolusu yaklaşık 700 bin TL değerinde Temel ihtiyaç malzemesi Gıda, Temizlik malzemesi, kışlık giyim, ayakkabı, halı ve battaniye den oluşan malzemeleri dualar eşliğinde Konya’dan uğurladık.

Beşir Derneği’nin İdlib’e insani yardım desteğine sizler de yapacağınız bağışlar ile katkı sunabilir, bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerinin gülmesine vesile olabilirsiniz. İdlib’e yardım kampanyamıza katılmak için Beşir Derneği online bağış kısmından gönderebilirsiniz.

Vatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23