Ak parti Konya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Sözcüsü sn. Gülay Samancı’nın Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, geleceğimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz başta olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Ak parti Konya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Sözcüsü sn. Gülay Samancı’nın Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir.

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir; dolayısıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Gelecekteki hedeflerimize bizleri taşıyacak olan en yegâne gücümüz, tarihini öğrenmiş, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, fikirlerini beyan etmekten çekinmeyen, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Bu yönüyle öğretmenlerimiz, üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir.

Bizler de öğretmenlerimizi her açıdan güçlendirmeye, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya, özlük haklarında iyileştirmeler yapmaya, huzur ve refah içinde yaşamalarına büyük önem veriyoruz. . Bu nedenledir ki, AK Parti iktidarlarında bütçede en büyük pay her zaman Eğitime ayrılmıştır. Bütçe payına paralel olarak derslik ve öğretmen sayısı Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanların iki katından fazlasına ulaşmıştır. Tüm bunlar AK Parti’nin geleceğe, eğitime vermiş olduğu önemin en belirgin göstergesidir.

Geçmişte eğitim adı altında ülkemizi ve geleceğimizi karartmaya yönelik çalışmalar bertaraf edilmiş, artık ülkemizin önü aydınlanmıştır.

Geleceğin büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak yavrularımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Böylece geleceğimiz; memleketi, milleti ve millî iradeyi sahiplenecek gençlerle her zamankinden daha aydınlık olacaktır.

Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyorum.

Bu düşüncelerle, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan tüm öğretmenlerimize emekleri, fedakârlıkları için teşekkürlerimi sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.”

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23