100 metrekare alanda kuruldu 30 ülkeye ihracat yapıyor

Akaryakıt tank ve tankerleri başta olmak üzere LPG tankları, su tankları, silolar ve depolama amaçlı tanklar üreten Öztanksan, B2B e-ihracat platformu TurkishExporter'ın da katkısıyla aralarında Mali, Japonya ve Gürcistan'ın da olduğu 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

100 metrekare alanda kuruldu 30 ülkeye ihracat yapıyor

E-ihracatın büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Öztanksan Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, "2011 yılında başladığımız doğrudan ihracat çalışmalarımıza bugün e-ihracat platformu TurkishExporter ile farklı bir soluk getirdik.

Dünyanın birçok ülkesinden ürettiğimiz ürünlerle alakalı talep toplayarak müşteri çeşitliliğimizi daha çok artırdık. Teknoloji kullanımının tüm dünyada arttığı bu dönemde B2B firmalar için e-ihracat çalışmaların en önemli ihtiyaç olduğunu düşünüyorum."

30 ülkede güven depolamaya devam ediyor

1984 yılından beri ürün kalitesiyle yurtdışı pazarlarda fark edildiklerini söyleyen Abdullah Özdemir, "100 metrekare alanda başlayan üretimimizi bugün Konya'daki 20 bin metrekarelik üretim tesisimizde sürdürüyoruz.

Ürettiğimiz akaryakıt ve LPG tanklarının yanı sıra tüm ürün portföyümüzde uluslararası standartların tamamına sahip olarak ‘Made in Turkey' ifadesinin altını doldurmaya çalışıyoruz.

‘Güven depolar' sloganıyla halihazırda ürettiğimiz tankerlerin yüzde 95'ini ihraç ediyoruz. Her yıl ürettiğimiz binden fazla ürünü dünyanın birçok farklı noktasına gönderiyoruz.

Bunda e-ihracatın da büyük payı var. Biz e-ihracatı meyve ağacı gibi gördük. Ekmeden meyve beklemiyorduk beklentimizin çok üzerinde bir performansla bizi yeni müşterilerle tanıştırdı.

Tüm üreticilere tavsiye ediyorum. Öztanksan olarak önümüzdeki zamanda 20 yeni ülkeden daha alıcılara ulaşarak, ihracat yaptığımız ülke sayısını 50'ye çıkarmayı hedefliyoruz."

Tanker ihracatı Ağustos sonunda 1 milyar doları geçti

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'nin tank ve metal depolama ürünleri ihracatı Ağustos ayı sonunda 1 milyar doları geçti.

En çok ihracat yapılan ülke 201 milyon dolar ile İngiltere olurken, Almanya 123 milyon dolar ile ikinci oldu. Üçüncü 67 milyon dolar ile Romanya'yı, 53 milyon dolarla Polonya ve 49 milyon dolarlık ihracat hacmiyle İtalya takip etti.

Konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan Abdullah Özdemir Türkiye'nin ihracat potansiyeline vurgu yaparak, "Avrupa ülkelerinin dışında özellikle Afrika pazarı büyük iş fırsatları sunuyor.

Bizim de üretim de ihracat hacmimizi daha çok artırmak için bu pazarlara yönelmemiz gerekiyor. İhracat planlarımızı, TurkishExporter'ın da katkılarıyla bu ülkelere yoğunlaşarak şekillendiriyoruz."

İHA

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23