Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi yeni üyelerini bekliyor

Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel faaliyetlere devam ediyor.

Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi yeni üyelerini bekliyor

Gerçekleştirilen etkinliklerle, öğrencilerin dostluklarını pekiştirmeleri şehre yeni gelen öğrencilerin adaptasyon sürecini atlatarak Selçuklu' yu tanımaları hedefleniyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından Bosna Hersek Mahallesi ve Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüs Yerleşkesi'nde kurulan stantları ziyaret ederek Kent Konseyi gönüllülerinden faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Başkan Ahmet Pekyatırmacı'ya ziyarette, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer eşlik etti.

Üniversiteli gençlerimizin yanındayız

Üniversite eğitimi için Konya'yı tercih eden öğrencileri Selçuklu Başkenti Konya'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Selçuklu Belediyesi olarak üniversite öğrencilerimize yönelik bir çok faaliyet gerçekleştiriyoruz.

Bu faaliyetlerin merkezi Bosna Hersek Mahallesi'nde olan Talha Bayrakçı Gençlik Merkezimiz. Orada Gençlik Meclisimiz çatısı altında birçok etkinlik ve eğitim faaliyeti düzenliyoruz.

Sınav döneminde 24 saat açık bir kütüphanemiz ve etüt merkezimiz mevcut. Selçuklu Belediyesi olarak Bosna Hersek Mahallesi Yeni Nesil Kütüphanesi'ni gençliğimize kazandırmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Tüm üniversiteli genç kardeşlerimizi Selçuklu Gençlik Meclisi çatısı altında görmeyi arzu ediyoruz. Bu vesile ile şehrimize yeni gelen öğrenci kardeşlerimize tekrardan hoş geldiniz diyorum."

Şehre yine gelen öğrenciler karşılanıyor

Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri kurdukları stantlarda şehre yeni gelen öğrencileri karşılıyor, Selçuklu'da olan Selçuklu Belediyesi ve Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi'nin faaliyetlerinin yanı sıra Selçuklu Sanat Akademisi, Tropikal Kelebek Bahçesi ve Sille'nin tanıtımı yapılıyor.

Selçuklu Gençlik Meclisi'ne 700 öğrencinin üyelik işlemlerini yapılırken Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi'nde hafta sonu oryantasyon programı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programdan sonra Selçuklu Gençlik Meclisi çatısı altında olan Çevre ve Sıfır Atık Komisyonu, Bilim ve Teknoloji Komisyonu, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Komisyonu, Strateji ve Analiz Komisyonu, Sanat ve Tasarım Komisyonu ve Lise Komisyonları tanıtıldı.

İHA

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23