Selçuk Üniversitesi ile HEGEM arasında iş birliği protokolü imzalandı

Selçuk Üniversitesi ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) arasında sosyal, kültürel, sanatsal, eğitsel ve sportif faaliyetlere yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Selçuk Üniversitesi ile HEGEM arasında iş birliği protokolü imzalandı

Protokol ile T.C. Anayasası, Cumhurbaşkanlığı On Birinci Kalkınma Planı, İnsan Hakları Eylem Planı ve sonrasında çıkartılacak ilgili mevzuatlarda belirtilecek amaç ve ilkeler doğrultusunda çalışmalar yapılması, şiddetle sivil mücadele ekseninde suç mağdurları ve faillerinin yeniden sosyal uyumuna yönelik etkin hizmet modelleri geliştirilmesi ve uygulanması hedefleniyor.

Bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, eğitsel, sportif faaliyet projelerinin yapılması hedeflenen protokol çerçevesinde “insan hakları, önleyici rehberlik, koruyucu hukuk, onarıcı adalet ve sağlıklı yaşlanma” konularında etkin hizmet modellerinin geliştirilmesi planlanıyor.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, rektörlük makamında gerçekleşen protokol töreninde, protokolün şiddetle mücadele çalışmaları ve farkındalığın artırılması açısından önemini belirtti.

Selçuk Üniversitesi olarak eğitim noktasında bölgenin en güçlü kurumları arasında yer aldıklarını söyleyen Prof. Dr. Aksoy, “Bu kapsamda HEGEM Vakfının çalışmalarına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

İş birliğimizin, şiddetle mücadele konusunda öğrencilerimize bölgeye yönelik farkındalık oluşturacağını umut ediyoruz. Protokolümüzün hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

HEGEM Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Prof. Dr. Şükrü Ada da Selçuk Üniversitesinin bölgesinde güçlü akademik kadrosuyla köklü bir geçmişe sahip olduğunu söyledi.

Selçuk Üniversitesi ile önemli bir protokol imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Prof. Dr. Ada, “HEGEM Vakfı, Adalet Bakanlığı ve 27 üniversite iş birliğinin sağlanması kapsamında Selçuk Üniversitesi ile protokol imzalamanın mutluluğu içerisindeyiz. Sayın Rektörümüze katkı ve destekleri için şükranlarımızı sunuyoruz.”

Konuşmalardan sonra Rektör Prof. Dr. Aksoy ve Vakıf Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Prof. Dr. Ada, iş birliği protokolünü imzaladı.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23