NEÜ Köyceğiz Yerleşkesinde Fidanlar Toprakla Buluştu

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Geleceğe Nefes Kampanyası Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Köyceğiz Yerleşkesinde yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

NEÜ Köyceğiz Yerleşkesinde Fidanlar Toprakla Buluştu


Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesi, Köyceğiz Yerleşkesinde fidan dikme etkinliği düzenledi.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’nun yanı sıra yöneticiler, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı etkinlikte yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Programda konuşan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, bugün verilen emeklerin gelecek için faydalı olacağını belirterek, “Gelecek nesillerin üniversitemize geldiklerinde yeşil bir kampüste okumaları için yerleşkemizin tamamını ağaçlandırmak için çabalıyoruz. Bu konuda kararlıyız. Öğrencilerimizi birer fidan olarak görüyoruz ve onlar, yetişerek geleceği şekillendirecekler. İnşallah bugün dikilen fidanlar da geleceğin ormanlarını şekillendirecek.” şeklinde konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER