Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Geçen 1 haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 nedeniyle kapatılan, eğitim-öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır. 200 civarında sınıfımız Kovid-19 vakası ya da yakın temas nedeniyle eğitim-öğretime 14 gün ara vermiştir.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili'nin vefat eden annesi Emine Bilgili'nin cenaze törenine katılmak için Adana'ya geldi.

Törenden sonra Adana Valiliği'ni ziyaret eden Mahmut Özer, şeref defterini imzaladıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Önlemler rehberini hazırladık

Bakan Mahmut Özer, yüz yüze eğitim-öğretimde 1 haftayı geride bıraktıklarını belirterek, “6 Eylül tarihi itibariyle 81 ilde yüz yüze eğitimi başlattık. Bakanlık olarak Sağlık Bakanlığı ile her türlü önlemleri alarak okullarımızı 5 gün yüz yüze eğitime açtık.

Sağlık Bakanlığı ile okullarda alınması gereken önlemler rehberini hazırladık ve 81 il valiliğine gönderdik.

eğitim-öğretim başlamadan önce herhangi bir okulda, sınıfta vaka çıkması durumunda uyulması gereken önlemleri tüm okullarımıza gönderdik.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den flaş açıklama

57 bin 108 okulumuz eğitim-öğretim faaliyetinde aktif olarak yer almakta

Türkiye genelinde korona virüs nedeniyle kapatılan okul olmadığını 200 dersliğin çıkan vakalar yüzünden 14 gün yüz yüze eğitim-öğretime ara verdiğinden bahseden Mahmut Özer, “850 bin dersliğimiz ve 57 bin 108 okulumuz eğitim-öğretim faaliyetinde aktif olarak yer almaktadır.

Bugün itibariyle geçen 1 haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 nedeniyle kapatılan, eğitim-öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır. Sadece sınıflardaki Sağlık Bakanlığı ile belirlemiş olduğumuz kriterler çerçevesinde yüz yüze eğitime ara veren sınıflarımız bulunmaktadır.

200 civarında sınıfımız Kovid-19 vakası nedeniyle yakın temas nedeniyle eğitim-öğretime 14 gün ara vermiştir. Bu sürede öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu EBA TV veya diğer dijital platformlar üzerinden eğitime devam etmektedir.”

Üst düzeyde koordinasyon ile süreci yönetiyoruz

Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği, Kovid-19 bilim kurulu onayladığı kriterlerin yüz yüze eğitim-öğretimde başarı getirdiğini anlatan Mahmut Özer, daha sonra şunları söyledi:

“6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime Kovid-19 salgını koşulları altında başlamamız ve bu süreçte Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu onaylamış olduğu kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuç verdiğini görmüş olduk.

850 bin derslikten sadece 200 dersliğimizde Kovid-19 vakası nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmiş oldu.

İnşallah bundan sonrada gerekli tüm tedbirlere uyarak eğitim-öğretime inşallah yüz yüze devam edeceğiz. Bütün illerdeki yetkili kişilere teşekkür ediyorum. Çünkü en üst düzeyde koordinasyon ile süreci yönetiyoruz ve sıkıntı yaşamıyoruz.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den flaş açıklama

Adana'da eğitim kalitesini arttırmak için toplanıyoruz

Adana'daki eğitim kalitesini daha çok arttırmak içinde istişarelerde bulunacaklarını, “Bugünde Adana'da hem 1 haftayı Kovid-19 salgını koşulları altında eğitim-öğretimin nasıl devam ettiğini birlikte bir değerlendirme imkanımız olacak.

Aynı zamanda Adana'da eğitimin kalitesini daha çok arttırmak için neler yapabiliriz, yatırımlarımızı nasıl güncelleyebiliriz, ilave destekleri nasıl sağlayabiliriz bunları değerlendirme imkanımız olacak.”

İHA

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 20:22

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23