Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından eğitim semineri verildi

KONESOB tarafından, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen ve Konya'da ilk defa uygulanan KONESOB VOC-Test Merkezi projesi ve Ahilik Belgelendirme Mesleki Yeterlilik Merkezimizin hizmetleri, Beyşehir, Seydişehir, Hüyük, Derebucak, Üzümlü, Derbent meslek odalarının başkanları, genel sekreter ve yönetim kurulu üyelerine anlatıldı.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından eğitim semineri verildi

Eğitimde proje hakkında detaylı bilgiler veren KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, “Avrupa Birliği tarafından desteklenen KONESOB VOC - Test merkezi projesi kapsamında, birliğimiz bünyesinde ulaştırma sektöründe 5 meslek dalında olmak üzere, mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili bir belgelendirme merkezi kurduk.

KONESOB olarak esnaflarımızın, firmalarımızın ve çalışanlarının mesleki yeterlilik konusunda yeterli bilgiye sahip olmaları ve merkezimizden alacakları yeterlilik belgeleriyle işlerini devam ettirmelerine büyük önem veriyoruz.

Konya merkezdeki Oda Başkanlarımız, Genel Sekreter ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın yanı sıra ilçelerimizdeki odalarımıza da Ahilik VOC-TEST merkezi projesi hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz.

TÜRKAK ve MYK denetimleri sonrasında belgelendirme yetkisi alacak olan Ahilik Belgelendirme Merkezi ile alakalı MYK süreçlerinde her konuda esnafımızın ihtiyaçlarını giderecek ve ilgili mesleklerde MYK belgesi vermeye başlayacağız.”

İHA

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 12:24

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23