Bakan Selçuk'tan sınav açıklaması: İptal olmadı, ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 31 Aralık'a kadar sınav yapılmayacak olmasının iptal olmadığını söyledi: 1. dönem sınavlarınız 31 Aralık'tan sonra yapılacak. Unutmayın, iptal olmadı, sadece ertelendi. Okumaya, çalışmaya devam.

Bakan Selçuk'tan sınav açıklaması: İptal olmadı, ertelendi


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların uzaktan eğitime geçmesi ile sınavların iptal edilmediğini sadece ertelendiğini söyledi..

Bakan, özellikle sınav sistemi ile ilgili karışıklığı gidermek için yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Çocuklar, sınavları erteleme sebebimiz, sağlığınızı koruma sorumluluğumuzdur. Sizin sorumluluğunuz dersleri takip edip tekrarlar yaparak bize yardımcı olmak. 1. dönem sınavlarınız 31 Aralık'tan sonra yapılacak. Unutmayın, iptal olmadı, sadece ertelendi. Okumaya, çalışmaya devam"


31 ARALIK'A KADAR SINAV YOK
Bakan Selçuk dün yaptığı açıklamada uzaktan eğitimin detaylarını paylaşmıştı. Selçuk 20 Kasım'dan 4 Ocak'a kadar derslerin online yapılacağını söyledi.

31 Aralık'a kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacağını, sınavlarla ilgili planlamanın salgının seyrine göre gerçekleştirileceğini belirten Bakan Selçuk, "Öğrencilerimiz, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacak." dedi.

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23