Sırbistan keskin nişancıyı istedi

Sırbistan Cizre'de yakalanan Sırp keskin nişancıyı istedi

Sırbistan keskin nişancıyı istedi

Cizre ilçesinde devam eden operasyonlarda bir Sırp uyruklu keskin nişancı yakalanması üzerine Sırbistan, yakalanan şahsın iadesini istedi.

 

Sırbistan Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, Türk medyasında terör örgütü PKK'nın, Sırp keskin nişancılar kiraladığına ilişkin haberlerin yer aldığı belirtilerek şöyle denildi:  

AĞIR BİR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKTIR  

"Sırbistan Cumhuriyeti, vatandaşlarının 3. ülkelerdeki silahlı çatışmalara muhtemel katılımlarına şiddetle karşı çıkmaktadır. Sırbistan Cumhuriyet Ulusal Meclisi, bu tür faaliyetlere katılımı ağır biçimde cezalandıran bir yasayı geçirmiştir. Bu hususu dikkate alarak, iddiaların hiçbir şekilde Sırbistan Cumhuriyeti ve kurumlarının resmi politika ya da uygulamalarıyla ilişkilendirilmemesi gerekmektedir."  

DAVUTOĞLU: "BUNLARIN HEDEFİ TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRMAK"  

Başbakan Ahmet Davutoğlu da yaptığı açıklamada Türkiye'nin karıştırılmak istendiğini belirtmişti. Davutoğlu, "İnşallah bu süreç tamamlandığında, ki Silopi bitti, Sur ve Cizre de neredeyse bitti. Burada birçok yabancı keskin nişancı da tespit edildi. Bunların hedefi de Türkiye’yi karıştırmak" demişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 05:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23