Kendisini Polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu

Konya’da yaşayan İ.O. kendisini telefonla arayıp polis olarak tanıtan dolandırıcıların kurbanı oldu. Operasyon yapacaklarını söyleyen dolandırıcılar İ.O.’nun (63) hesabındaki yaklaşık 100 bin lirayı çekti.

Kendisini Polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu

Olay 17.09.2021 günü saat 14:00 sıralarında dolandırıcıların İ.O.’yu (63) aramasıyla başladı.

Kendisini polis olarak tanıtan ve banka hesaplarının boşaltıldığını bu nedenle operasyon yapacaklarını söyleyen dolandırıcılar İ.O.‘dan bankaya giderek iletişim numaralarını değiştirmesini istedi.  

DİKKAT! SİZ DE BU TUZAĞA DÜŞMEYİN

Aynı gün saat 15:00 sıralarında iki ayrı bankaya giden İ.O., bankalardaki iletişim numarasını kendilerini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının verdiği numarayla değiştirdi.

Banka işlemlerinin ardından dolandırıcıların talebi üzerine evdeki altınlarını da satarak 73.250 TL parayı hesaba yatırdı.

EMEKLİ MAAŞINI ÇEKMEYE GİDİNCE DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

04.10.2021 günü saat 14:00 sıralarında emekli maaşını çekmek için bankaya giden İ.O. hayatının şokunu yaşadı. Banka hesabının boş olduğunu ve yaklaşık 100 bin lirasının başka bir hesaba aktarıldığını görünce dolandırıldığını anlayan İ.O. soluğu polis merkezi amirliğinde alarak telefon dolandırıcılarından şikâyetçi oldu.

Polis Merkez Amirliğinde şikayette bulunan İ.O. tüm vatandaşlara, telefonla arayarak kendilerini polis, asker olarak tanıtan ve bu yöntemlerle dolandırıcılık yapan kişilere itibar etmemeleri konusunda da uyarılarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 12:30

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23